Vojtěch Dyk & B-SIDE BAND bandleader Josef Buchta ( (CZ) feat. Michal Žáček

Vojtěch Dyk & B-SIDE BAND bandleader Josef Buchta (CZ) feat. Michal Žáček

Mezi největší události podzimu 2012 se bezesporu zařadilo velkolepé koncertní turné zpěváka skupiny Nightwork a špičkového bigbandu s hostujícím saxofonistou Michalem Žáčkem.

Téměř dvouhodinová prvotřídní show nabízí na vysoké umělecké úrovni pojaté verze hitů domácí i světové hudební scény od Franka Sinatry, Beatles přes Nirvanu, R.E.M. až k legendárním písničkám Osvobozeného divadla a jazzovým standardům.

Střihnout si léty prověřené skladby od těch největších hudebních es, vložit do toho zápal i kus sebe a dát jim tím novou, široce přijímanou rezonanci, to vyžaduje pořádný kumšt. Vojtěch Dyk je ale velký entertainer. Nepotřebuje publikum utáhnout na svou hereckou popularitu, nezaštiťuje se na každém kroku Nightworky, neprodává svůj talent podbízivou estrádou – namísto toho se postaví před B Side Band a hlasem i vokálními improvizacemi nasadí k výkonu, až to recenzenty vede k titulkům: Čeština je beznadějně krátká na popis Dykova talentu.

A obdiv neskrývá ani dramaturg Tomáš Katschner: „Konečně! Konečně někdo, kdo dokáže přivést k nadšení hudební znalce, ale i jazzem a swingem nepolíbené návštěvníky. A zvládá přetavit zásadní písně z minulého století do současného elektrizujícího bigbandového zvuku. Pro mnoho lidí to bude první setkání se zvukem velkého jazzového orchestru – a možná poprvé zjistí, že i dechy mohou být sexy.“