Výstava zahájena! Zde byl zveřejněn program JAZZINCE 2014 a info o soutěží JAZZ WORLD PHOTO

Ve středu 15, ledna byla v Galerii MÚ Trutnov vernisáž výstavy HODNĚ ZBLÍZKA dvorního fotografa Jazzince – Patricka MARKA.

Autor zde již vystavoval vícekrát (nejdříve výstava fotografií vážek – Křehké vibrace, poté reportážní výstava při koncertech v Uffu), nyní zde však měla premiéru zbrusu nová koncepční výstava.
Patrick Marek zde ukazuje svět jazzových muzikantů v místech, kam se většinou návštěvníci či fotografové z médií běžně nedostanou. Zákulisí koncertů a festivalů, fotky ze studií a ze soukromí. Snímky, kde se muzikanti už nekontrolují a jsou velmi přirození.
Slogan HODNĚ ZBLÍZKA neznamená jen odkaz na optiku 20mm, ale hlavně na blízkost. A to ne vzdálenostní, ale spíš osobní blízkost.

Na fotkách jsou např. Rodger Water (Pink Floyd), Harry Waters, Bobby Watsom, Mina Agossi, John Medeski, ale i třeba Karel Roden nebo Victor Bailey.

Na vernisáži představil dramaturg festivalu Tomáš Katschner program na rok 2014, omluvil se za zpoždění se zveřejněním (některé z hvězd potvrdili svou účast teprve v den vernisáže :-)

Patrick Marek bude přítomen i na další výstavě – ne už jako fotograf, ale jako porotce. Je totiž otcem myšlenky soutěže JAZZ WORLD PHOTO, která vznikla na základě loňské výstavy na Jazzinci. A právě na Finále Jazzince bude autor nejlepšího snímku odměněn a také na Jazzinci bude první výstava soutěžních fotografií JAZZ WORLD PHOTO.

Hostem vernisáže byl Martin Matyska, klávesista a varhaník, který prošel v posledních letech léčbou těžké nemoci a jak bylo slyšet, zdá se , že se vše vyvíjí k lepšímu. Zahrál svou skladbu Vzpomínka a pak improvizaci na téma – Tribute to Marián Varga.

Podívejte se na fotografie Miloše Šálka: fotografie

Podívejte se na fotografie Jindřícha Oplta:Jindřich O­plt

Zde je reportáž Trutnovinek: MARKOVY OSOBNÍ FOTOGRAFIE JSOU SONDOU DO MUZIKANTSKÉ DUŠE JAZZMANŮ