Co řekli o Bob Montgomery & Al Hermann Quintetu

Citáty z národních a mezinárodních novin a časopisů od novinářů a muzikantů

Vystoupení amerického trumpetisty Boba Montgomeryho a trombónisty Al Hermanna na Manly International Jazz festivalu určitě přinesly pocit jedinečnosti početným příznivcům moderního mainstreamového jazzu. Jejich elegantní sóla byla vždy vrcholem každého z představení, která proběhla v rámci třídenní akce.

John Speight – hudební ředitel, Manly International Jazz Festival, Sydney, Austrálie
___________
Tohle CD od Boba Montgomeryho a Al Hermanna je prostře potřeba slyšet. Je osvěžující, bravurně a přesvědčivě zahrané.

Ellis Marsalis – jazzový muzikant
______________

Bob Montgomery a Al Hermann to nešidí, jsou opravdoví, zajímaví a energií nabití muzikanti. Příjemný poslech, jen tak dál.

Clark Terry – jazzový muzikant
____________

Konverzace mezi jazzovými veterány je tak přirozená, jako zvukové pozadí doprovázející svěží venkovskou krajinu. Když se dají dohromady trumpetista Bob Montgomery a trombónista Al Hermann, jejich perfektní soulad garantuje živou atmosféru s vyváženými originálními nápady.

Ed Ulman – ředitel, New Mexico Jazz Workshop
__________

Jaký to osvěžující nekomplikovaný projekt: pět duší, všechny ponořené do radostí jazzu, všechny stejně zaujatí uvolněným druhem postbopu, založeného na skvělých motivech současných hudebníků. V jádru je libozvučná směs Montgomeryho křídlově znějící trumpety a Hermannův hladký trombón.

Harvey Siders – Jazz Time Magazine
_________________

Ať už při sólech nebo dohromady, přesahuje tahle hra hranice běžného. Splynutí Monthomeryho trumpety a Hermanova trombónu si přitahuje pozornost. Tohle Cdčko je plné dobré bopové hudby v podání nejvýznamnějších představitelů umění jazzu.

David Nathan, AllMusic.com
_________________

Představují perfektní vzory toho, co by měl být tón. Kulaté, na alikvóty bohaté podání zaručuje úspěch alba.

Jim Santella, All about Jazz
______________

Kvartet Montgomery – Hermann z Colorada se orientuje na dechy, s trumpetou a trombónem udávajícími tón. V tomto případě je to zvuk a zdvořilá zuřivost pěti kolegů vyměňujících si nápady; skvěle plynulá a inteligentní nahrávka plná tepla a vznešenosti.

Charles Winokoor – Cadence Magazine
__________________

Bob Montgomery a Al Hermann mají vytříbený a zvláštní jazzový hlas, který zvoní a žije.

Herb Wong – Music Critic
___________________

Hermannův plynulý a vynalézavý jazz připomíná a přesto neimituje Carla Fontanu. Jeho hru je nádherné poslouchat. Montgomery vyvažuje trombón technikou a jasností zvuku, která byla vycizelována po těch mnoho let, po která byl bossem jazzu jak ve hře, tak ve výchově. Kvintet hraje soustředěn na soudržnost souboru a tvořivý jazz.

Ron Lipka – International Trumpet Guild
___________________

. klíčovým slovem je MELODIE. Tihle chlapci umí swingovat a každý z nich hraje s vydatnou porcí chuti. Osvěžujícím nečekaným prvkem je neochota muzikantů opakovat stále ty stejné staré koncepty – posluchači se mohou těšit na muziku světové třídy hranou s přehledem a finesou.

Mark Dickman – International Trombone Association