20. 11. 2013 od 19:00 v Koncertní síni B. Martinů: Autumn Party Bob Montgomery & Al Hermann Quintet

Bob Montgomery – Al Hermann Quintet


Elitní jazzoví hráči povedou v Trutnově unikátní dialog

Koncertní síň B. Martinů, Trutnov
středa 20.11.2013
19 hod

Američané – trumpetista Bob Montgomery a trombonista Al Hermann – se pustí do jazzové improvizace s domácí instrumentální špičkou: kytaristou Liborem Šmoldasem, kontrabasistou Josefem Fečem a bubeníkem Markem Urbánkem.
Unikátní aranže kvintetu vycházejí z hráčského mistrovství a vysoké mezinárodní prestiže stvrzené spoluprací s největšími hvězdami světového jazzu.

Můžete se těšit na klasický jazzový repertoár složený ze standardů a původních kompozic, ovšem pojatý velmi originálním a zajímavým způsobem. Aranžmá Boba Montgomeryho se spíše než obvyklému formátu doprovázených melodií blíží pětihlasé úpravě, kde se jednotlivé nástroje a hlasy proplétají ve vzájemném dialogu. Improvizace hraje velmi důležitou roly. Obecenstvo bývá při vystoupeních kvintetu vtaženo do hudebního dění, to se pozitivně promítá do výkonu hudebníků.

Bob Montgomery je mezinárodně uznávaný trumpetista, jehož koncertní aktivity zahrnují Evropu, Austrálii, Kanadu, China, Mexiko, Japonsko, Nový Zéland a samozřejmě USA. Jako sideman doprovázel takové hvězdym jakými jsou například Sammy Davis Jr., Diana Ross, Tony Bennett, Quincy Jones, Nancy Wilson, a mnoho dalších. Bob byl na evropském turné s big bandem Clarka Terryho, je také znám svou mezinárodní pedagogickou činností.

Trombonista Allen Hermann pochází z New Orleans. Jeho učitelem byl Carl Fontana, řekl o své m žáku, že “nikdo neumí na trombon jako Al.” Mnoho let hrál v New Orleans s kapelou the Dukes of Dixieland, doprovázel například Ellu Fitzgerald, Tonyho Bennetta, Julie London nebo Peggy Lee. Na kontě má i vystoupení s Woody Herman Orchestra, Lionelem Hamptonem, Buddy Morrowem, Wild Bill Davidsonem, Ellisem Marsalisem, či Spikem Robinsonem.

Z tisku:

Jaký svěže nekomplikovaný projekt: Pět duší zcela ponořených do radostí jazzu, spojených společným nadšením pro uvolněný postbop opírající se o moderní jazzová témata. Jádrem kapely je nádherná souhra Montgomeryho trubky připomínající křídlovku s Hermannovým trombónem.
Harvey Siders – Jazz Times Magazine

Vstupenky budou v předprodeji od středy 6.11. v obvyklých jazzincových předprodejích.

Vstupné

v předprodeji 130 Kč /90 Kč studenti
na místě 170 Kč / 130 Kč studenti
držitelé permanentek Jazzinec 2013 mají volný vstup